Bariatria

lekarze specjaliści > Bariatria

Bariatria

Bariatria zajmuje się leczeniem chorobliwej nadwagi i otyłości. Jest stosunkowo mało znaną dyscypliną medyczną która zajmuje się problemami zdrowotnymi osób otyłych. Kompleksowe leczenie otyłości polega na zastosowaniu terapii zachowawczych, metod nieoperacyjnych i zabiegów z zakresu chirurgii przewodu pokarmowego. Bariatria stosuje terapie zachowawcze polegające na przygotowaniu indywidualnych programów dietetycznych, nauczeniu pacjenta zasad właściwego żywienia i kontroli wagi. Świadome współdziałanie pacjenta ze specjalistą pozwoli pozbyć się zbędnych kilogramów. Jedną z nieoperacyjnych metod leczenia otyłości jest implantacja balona żołądkowego który wspomaga utratę wagi. Bariatria dysponuje również chirurgicznymi metodami leczenia otyłości. Zdarza się że stopień zaawansowania otyłości wymaga zastosowania chirurgii.

Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.

 

copyright © 1999-2016 Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: (22) 621-81-17, medserwis@medserwis.pl